Armatura łazienkowa Łódź – dokonaj dobrego wyboru

Armatura łazienkowa pozwala na wykonywanie czynności higienicznych, bez których nie bylibyśmy w stanie wykonywać codziennych obowiązków – mycie zębów, rąk czy zażywanie relaksującej kąpieli po trudach minionego dnia. Dlatego wybór odpowiedniej armatury łazienkowej wiąże się z trudną decyzją, którą postaramy się ułatwić w poniższym artykule.

 

Kolory armatury łazienkowej

Kolor armatury łazienkowej jest bardzo ważny ze względu na walory estetyczne całego pomieszczenia. Warto tutaj zwrócić uwagę na poszczególne elementy wnętrza łazienki, a później odpowiednio je ze sobą połączyć. Jakie kolory sprawdzą się w nowoczesnej łazience?

 

Biała armatura łazienkowa – najbardziej tradycyjny wybór. Wbrew pozorom nie jest trudno utrzymać w czystości armaturę łazienkową o tym kolorze. Jej podatność na zacieki jest niska, a dopasowanie wizualne do całego pomieszczenia jest wyjątkowo proste. Zatem sprawdzi się w łazienkach: retro, nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych.

 

Czarna armatura łazienkowa – Czerń jest zdecydowanie stworzona dla nowoczesnych łazienek. Można ją idealnie połączyć z takimi elementami architektonicznymi jak: beton czy kamienie naturalne. Doskonale współgra z typową dla łazienek bielą, z która tworzy wspaniałą dla oka kompozycję. Tworzy też ciekawy dodatek do drewna, które coraz częściej jest wykorzystywane w nowych pomieszczeniach.

 

Złota armatura łazienkowa – wielu Klientów patrzy na ten kolor z przymrużeniem oka, bo często kojarzy się on ze zbytnim przepychem i emanacją bogactwa. Jednak elementy o tej barwie znakomicie sprawdzają się wielu typach łazienek. Pasują do pomieszczeń w stylu glamour – dobrze koreluje z marmurem czy granitowymi umywalkami. To również coraz powszechniej stosowany kolor jeśli chodzi o armaturę łazienkową.

 

Rodzaje armatury:

Baterie ścienne – montowane są bezpośrednio do powierzchni ściany (do instalacji wodnej np. nad wanną). Mogą być natynkowe lub podtynkowe. Najczęściej stosowane są te pierwsze. Jest to wygodny i prosty sposób montażu, albowiem przy ewentualnej awarii łatwo jest wymienić zepsutą część lub naprawić. Wadą takiego rozwiązania jest z pewnością estetyka – niektóre elementy instalacji są widoczne. Z kolei baterie podtynkowe powinny być planowane z wyprzedzeniem – wczesny etap remontu. Montowane są w ścianach, a na widoku pozostaje tylko dźwignia baterii, wylewka oraz przełącznik. Ten rodzaj baterii przeznaczony jest do łazienek o niewielkim metrażu, gdyż zajmuje mniej przestrzeni.

 

Baterie Stojące – najpopularniejsze baterie, które przeznaczone są do działania przy umywalce, a także przy bidecie. Do montażu tego typu baterii potrzebna jest specjalna do tego ceramika, tzn. w umywalce powinien znajdować się otwór, który umożliwi zamontowanie poszczególnych elementów. Tego rodzaju produkty występują w dwóch wariantach: baterie z kurkami na ciepłą i zimną wodę oraz modele z jednym uchwytem. Pierwsze emanują często niezwykłą estetyką i pięknie się prezentują. Z kolei te drugie dają możliwość większej oszczędności wody.

 

Wszystkie cechy związane ze stylem i jakością wykonania posiada armatura łazienkowa w Jasik Ceramika. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZADZWOŃ: +48 505 052 011 LUB kontakt@jasikceramika.pl