Korzystanie z wanny lub prysznica bardziej komfortowe dzięki dodatkom.

Zazwyczaj wanny montowane pod ścianą wymagają dodatkowo obudowy (wolnostojące pozostawia się bez obudów). W marketach budowlanych można kupić gotowe panele, które dopasowuje się do wybranego modelu wanny. To mocowane na specjalnych wspornikach osłony, które w każdej chwili można z łatwością zdemontować. Szczególnie przydatne w wannach z hydromasażem, gdzie pod wanną znajduje się pompa i inne elementy, do których powinien być zapewniony dostęp.

Są też obudowy wyposażone w schowki – zamykane szafki, w których można trzymać np. kosmetyki.

Innym rozwiązaniem jest obudowanie wanny płytami, obmurówką lub nośnikami styropianowymi, które wykłada się płytkami ceramicznymi – co daje nam ogromne możliwości aranżacyjne.

Zarówno wannę, jak i prysznic możemy uczynić bardziej komfortowymi. Do takich dodatkowych wygód należą m.in. stopnie i/lub podnóżki, które ułatwią korzystanie z kąpieli przede wszystkim dzieciom, osobom o niższym wzroście i z ograniczeniami ruchowymi. Można także odłożyć na nich ręcznik albo szlafrok.

Półki nawannowe – to kolejny element, który sprawi, że kąpiel nie będzie wyłącznie rutyną, a czynnością, podczas której można wygodnie poczytać książkę czy napić się wina. Lepiej też odprężymy się w kąpieli, kładąc głowę na miękkim zagłówku.

W przypadku pryszniców (czasem, choć rzadziej, także wanien) warto rozważyć doposażenie go w deszczownicę (oprócz lub zamiast słuchawki i węża prysznicowego) – instaluje się ją w górnym panelu kabiny prysznicowej lub po prostu na ścianie nad wanną lub brodzikiem. Warto rozważyć zakup dysz z przegubem kulkowym, który umożliwia regulację kierunku strumienia wody. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest specjalne siedzisko, które pomaga zająć stabilniejszą i bezpieczniejszą pozycję.

Zarówno pod prysznicem, jak i w wannie, możemy korzystać z dobrodziejstw hydromasażu. Możemy wybrać gotową kabinę albo wannę (pamiętając, że ta służy tylko do hydromasażu – przed wejściem do niej myjemy się pod prysznicem) z hydromasażem, bądź sam panel, który także zamontujemy dowolnie przy natrysku bądź wannie.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZADZWOŃ: +48 505 052 011 LUB kontakt@jasikceramika.pl