Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu? Część I

Minimalistyczna łazienka jest wyjątkowa pod względem aranżacyjnym – wymaga umiejscowienia odpowiedniej ilości mebli, dodatków i zestawienia kolorów tak, aby współgrały ze sobą i wydobyły z wnętrza cały urok. Wbrew pozorom, urządzenie jej stanowi spore wyzwanie dla inwestorów – jak zrobić to ze smakiem i zgodnie ze sztuką minimalizmu?

Kolory dominujące 

W minimalistycznym pomieszczeniu dominują jasne, często o chłodnym podtonie płytki ceramiczne Łódź – w odcieniu bieli, szarości lub beżu. Śmiało można je zestawić z intensywnymi odcieniami – czernią, granatem, ciemnym brązem, czy nieco bardziej ekstrawaganckim fioletem. Warto wprowadzić do wszystkich pomieszczeń w domu subtelne akcenty, które scalą kolorystycznie wnętrza i wprowadzą harmonię – w ten sposób unikniemy stylistycznego miszmaszu. 

Mocny akcent

Mocny, kolorystyczny akcent – umywalka w intensywnym kolorze zestawiona ze srebrną lub pozłacaną armaturą łazienkową Łódź, czy wyróżniająca się na tle pomieszczenia ściana, wykończona farbą o nietypowej barwie lub strukturze – znacznie ożywi wnętrze i nada mu wyjątkowości. W minimalistycznej łazience świetnie sprawdzi się betonowa struktura lub rudo-czerwona cegła, która ograna przez srebrne, czarne lub miedziane dodatki, nada pomieszczeniu loftowego sznytu z zachowaniem prostej formy. 

Wizualizacja przed przystąpieniem do remontu

Możliwości na stworzenie łazienki w stylu minimalistycznym jest naprawdę wiele. Aby postawić na odpowiednie kolory, rodzaje mebli, praktyczne kształty i wymiary ceramiki łazienkowej oraz gustowne dodatki, warto zdecydować się na wykonanie wizualizacji wnętrza – można wykonać ją samodzielnie za pomocą darmowego programu do projektowania lub skorzystać z usług doradców Jasik Ceramika, którzy wykonają projekt łazienki Łódź

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZADZWOŃ: +48 505 052 011 LUB kontakt@jasikceramika.pl