Jak wybrać kabinę prysznicową i odpowiednią do niej baterię?

Odpowiednio wybrana kabina prysznicowa, powinna być estetyczna i dopasowana do wystroju łazienki, ale przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu. Jej ważnym elementem jest bateria, której wybór również powinno się dokładnie przemyśleć. Na co zatem zwracać uwagę w czasie wyboru kabiny prysznicowej i baterii?

Kabiny prysznicowe łódź – na co zwracać uwagę?

Zanim wybierzemy kabinę prysznicową, powinniśmy brać pod rozwagę kształt, jak i wielkość posiadanej łazienki. W rzeczywistości w dużej mierze to rozplanowanie przestrzenne determinuje i uzależnia nasz zakup. W sprzedaży dostępne są kabiny prysznicowe na wymiar. Łódź to miasto, gdzie można nabyć taką armaturę łazienkową w różnym kształcie i o różnorodnych wymiarach. Wśród najbardziej rozpowszechnionych trzeba wymienić te kwadratowe albo półokrągłe.

Bardzo ważne są drzwi od kabiny, jak i sposób ich otwierania. Mniej awaryjne są takie, które otwierają się na zewnątrz. Nie są wówczas potrzebne żadne systemy jezdne. Nie każdy jednakże będzie mógł wybrać taki model. Przed wejściem musi się bowiem znaleźć dużo miejsca, żeby wchodzenie oraz wychodzenie z kabiny było wygodne. Trzeba brać pod rozwagę, iż drzwi nie posiadają żadnego rodzaju spowalniaczy i z tego powodu kontakt z innymi urządzeniami może się przyczynić do ich uszkodzenia w ramach użytkowania łazienki. Łódź posiada wiele sklepów, gdzie można nabyć kabiny z przesuwanymi drzwiami, które będą wręcz idealne nawet do małej przestrzeni. Są one jednakże wyposażone w systemy jezdne, które po dłuższym czasie użytkowania mogą zostać zniszczone.

Armatura łazienkowa łódź – jaki rodzaj baterii prysznicowej będzie odpowiedni?

Najważniejszą kwestią, na którą trzeba zwracać uwagę w czasie kupowania baterii prysznicowej, będzie metoda jej montażu. W sprzedaży znajdują się nie tylko baterie natynkowe, ale również podtynkowe – różnią się estetyką, ale również poziomem ingerencji w strukturę ścian podczas montażu. Jakie plusy i minusy ma więc każdy z rodzajów baterii prysznicowych?

Bateria prysznicowa natynkowa

Ten rodzaj armatury jest łatwy do zamontowania i trzeba ją zakładać dokładnie w tym miejscu, gdzie wychodzą przyłącza od wodnej instalacji – nie ma zatem tutaj pola do manewru. Niemniej jednak zaletą tego rozwiązania, poza łatwiejszym montażem, będzie również ułatwienie dostępu do elementów przyłączeniowych w wypadku ich serwisu albo awarii.

Bateria podtynkowa prysznicowa łódź

Jest to rodzaj armatury, gdzie wszelkie przyłącza zostają ukryte. Jest atrakcyjna pod względem wizualnym i zajmuje mniej przestrzeni w kabinie prysznicowej. Ponadto nie trzeba jej zakładać dokładnie w takim miejscu, w którym ze ściany wychodzą przyłącza od instalacji wodnej, ale zyskujemy większą możliwość wybrania lokalizacji armatury pod tynkiem oraz późniejszego jej podłączenia do instalacji.

Bateria prysznicowa z termostatem czy bez

Kiedy wybieramy akcesoria do kabiny prysznicowej warto, aby była to bateria prysznicowa z termostatem. Łódź to miasto, gdzie możemy kupić wiele modeli baterii, które odznaczają się funkcjonalnością i zapewniają komfort codziennych kąpieli. Na pewno każdemu z nas zdarzyło się spędzić dłuższy czas pod prysznicem na ustawieniu właściwej temperatury wody-ciągle była zbyt gorąca albo zbyt zimna, zatem nie przestawaliśmy dążyć do idealnej dla nas temperatury. Termostat, jaki posiada bateria prysznicowa łódź, rozwiąże tego typu problemy. Rozwiązaniem może być także termostatyczna głowica do baterii łódź. Dzięki niej, nie trzeba za każdym razem własnoręcznie ustawiać temperatury za każdym razem, gdy odkręci się kran. Wystarczy, iż ustawimy właściwą dla nas temperaturę, a głowica samodzielnie zadba o to, żeby strumień miał właściwości, jakich oczekujemy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZADZWOŃ: +48 505 052 011 LUB kontakt@jasikceramika.pl