Jak wybrać kabinę prysznicową?

Remont łazienki to zazwyczaj duże i stresujące przedsięwzięcie. Liczba decyzji do podjęcia wydaje się nie mieć końca, a stworzenie projektu, który w równym stopniu spełniałby oczekiwania praktyczne i estetyczne jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza że dostępna przestrzeń jest zazwyczaj ograniczona. Szukając wygodnych i kompaktowych rozwiązań coraz częściej decydujemy się na kabiny prysznicowe. Oto krótki przewodnik po ich najpopularniejszych modelach.

 

Rodzaje kabin prysznicowych

 

Wybierając kabinę prysznicową można skorzystać z bogatej oferty modeli gotowych lub zamówić taką robioną na wymiar. Aby podjąć trafną decyzję należy dobrze przemyśleć projekt łazienki i poznać dostępne opcje. Ze względu na kształt wyróżniamy takie modele jak:

 

Kabina zaokrąglona – najpopularniejsza ze względu na swój kompaktowy kształt i przesuwne zazwyczaj drzwi, które sprawdzają się w małych pomieszczeniach.
Kabina kwadratowa – zapewnia wygodniejszą kąpiel niż kabina narożna, ale zajmuje więcej miejsca, a jej drzwi przeważnie otwierają się uchylnie, co dodatkowo zabiera przestrzeń.
Kabina prostokątna – sprawdzi się w dużych i nowoczesnych łazienkach, w których nie brakuje miejsca. Gwarantuje wygodę swobodnej kąpieli i łatwy dostęp do kosmetyków, na które w takiej kabinie bez problemu znajdzie się miejsce.

 

Pod względem umiejscowienia można wymienić takie typy jak:

 

Kabina narożna – pozwala wykorzystać róg łazienki, szczególnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach.
Kabina wnękowa – wykorzystuje wnękę istniejącą już w pomieszczeniu lub ścianki wybudowane na przykład z luksferów i wymaga zamontowania jedynie drzwi.
Kabina wolnostojąca – nowoczesne rozwiązanie do przestronnych wnętrz pokoi kąpielowych, wymaga stworzenia odpowiedniej instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

 

Na podstawie typu brodzika wyróżnić można:

 

Kabiny z głębokim brodzikiem – wyposażone w głęboki brodzik zamykany korkiem, sprawdzą się, zastępując wannę, w domach z małymi dziećmi lub zwierzętami, które wymagają regularnych kąpieli.
Kabiny z płytkim brodzikiem – eleganckie i wygodne, nie przytłaczają przestrzeni i zapewniają wygodne użytkowanie osobom starszym lub z niepełnosprawnościami. Wymagają jednak odpowiedniego przygotowania, ponieważ zamontować je można tylko na niskim syfonie.
Kabiny bezbrodzikowe – dzięki odpowiedniemu przygotowaniu wylewki i wmurowanemu odpływowi możliwe jest także stworzenie kabiny całkowicie pozbawionej brodzika, która optycznie powiększy wnętrze i nada mu nowoczesny charakter.

 

Jasik – kabiny prysznicowe na wymiar Łódź

 

Jasik Ceramika to lider w branży ceramiki i armatury na terenie województwa łódzkiego. Dysponujemy nowoczesnym salonem w Aleksandrowie Łódzkim, którego bogata oferta obejmuje ponad 1000 modeli płytek i przeszło 20 inspirujących aranżacji łazienek. Nasi doradcy pomogą stworzyć profesjonalny i szczegółowy projekt na miarę indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta, upewniając się, że planowana przestrzeń będzie piękna, wygodna i praktyczna. U nas kupisz wykonane na wymiar kabiny prysznicowe idealnie dopasowane do Twojego wnętrza.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZADZWOŃ: +48 505 052 011 LUB kontakt@jasikceramika.pl