Umywalki Łódź – na jaką się zdecydować?

Projektowanie łazienki wiąże się z wieloma trudnymi decyzjami. Końcowy efekt wizualny tego pomieszczenia to nie tylko odpowiedni dobór płytek, kolorów ścian czy oświetlenia, ale także estetyczne uzupełnienie armaturą łazienkową. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia tego miejsca jest umywalka, która jest bardzo często używana przez domowników. W związku z tym warto wkomponować ją w taki sposób, by pasowała do całej aranżacji wnętrza, a materiał, z którego jest wykonana – był trwały. Dlatego w poniższym artykule wyróżnimy poszczególne rodzaje umywalek i materiały, z jakich są wykonane.

 

Rodzaje umywalek – armatura łazienkowa Łódź

 

Umywalki meblowe – idealne dla łazienek o mniejszym metrażu. Najczęściej są wkomponowane w konkretne modele szafek – stojące lub wiszące. Zintegrowanie tych dwóch elementów pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Ten rodzaj umywalek to jedno z najpopularniejszych rozwiązań.

 

Umywalki wiszące – tradycyjne rozwiązanie dla osób, które dysponują mniejszym budżetem. Zamontowane są do ściany przy użyciu charakterystycznych kołków lub kotf. Stosuje się przy nich również postumenty i półpostumenty, które pomagają ukryć syfon.

 

Umywalki nablatowe – posiada wysoki rant, by nie chlapać wodą na blat. W zależności od rodzaju są wpuszczane w blat lub ustawiane na nim. Elementy montażowe przy tego typu umywalkach są najczęściej ukryte. Zatem pozytywnie wpływa to na aspekty wizualne łazienki.

 

Umywalki narożne – sprawdzą się zazwyczaj w niewielkich łazienkach. Mogą występować w formie wiszącej lub stojącej. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które ze względu na metraż pomieszczenia chcą zamontować umywalkę w narożniku.

 

Materiały umywalek

 

Ceramika – zdecydowanie najpopularniejszy materiał, z którego produkuje się umywalki. Pasuje do większości aranżacji łazienek, jednocześnie dodając pomieszczeniu estetyki. Są niezwykle odporne na zarysowania i uszkodzenia.

 

Drewno – niezwykle gustowny materiał umywalek, w parze z absolutnie wyjątkowym wyglądem idzie również cena. Jednak efekty końcowe z armaturą łazienkową tego typu potrafią zachwycić.

 

Konglomerat – uznawany za alternatywę dla ceramiki. Odporny na uszkodzenia, różnego rodzaju przetarcia czy działanie wysokich temperatur. Łatwo dopasować ten materiał do rozmaitych aranżacji łazienek.

 

Kamień naturalny – materiał podobnie jak w przypadku umywalek z drewna przeznaczony jest dla osób, którym zależy na wyrafinowanych i eleganckich rozwiązaniach. Armatura łazienkowa wykonana jest z takich kamieni naturalnych jak: marmur, onyks czy andezyt.

 

Szkło hartowane – niezwykle odporny materiał. Jego aspekty wizualne potrafią sprawić, że w przyszłości absolutnie nie będziemy chcieli decydować się na inne umywalki. Wadą tego rozwiązania jest usuwanie zacieków i zabrudzeń.

 

Plastik – przeznaczony dla ludzi szukających taniej umywalki o abstrakcyjnym kształcie. Bardzo łatwo się je czyści, ale ciągle nie są zbyt popularne. Jednak w przyszłości może być powszechniejszym wyborem – ze względu na to, że estetycznie pasują do nowoczesnych łazienek.

 

Skorzystaj z usług i bogatej oferty Jasik Ceramika – armatura łazienkowa Łódź. Szeroki wybór umywalek i wielu innych elementów do Twojej wymarzonej łazienki. Zapraszamy!

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZADZWOŃ: +48 505 052 011 LUB kontakt@jasikceramika.pl